top of page

2021

Dne 2.4.2021 se nám narodilo 7 krásných a zdravých štěňátek, 5 holčiček a 2 kluci. Máme velkou radost a těšíme se jak budou prospívat ❤❤❤

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Těšíme se na jarní štěňátka, krytí v Srbsku proběhlo 31.1.2021. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ROK 2017

 

VŠECHNA ŠTĚŇÁTKA MAJÍ JIŽ NOVÉ DOMOVY!

Dne 29. 11. 2017 se Agunce a Sonickovi narodilo osm krásných štěňátek. Čtyři chlapečci a čtyři holčičky. Porod byl rychlý a bezproblémový. Maminka i děti se těší dobrému zdraví a září spokojeností.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

FOTOGALERIE štěňátek (klik), 25 dní staří.

FOTOGALERIE štěňátek (klik), 39 dní staří.

Štěňátka jsou veselá, hravá, odvážná a zkoumavá. Papají hovězí masíčko, kozí kašičku, tvaroh, kuřecí krky a postupem času i další druhy masíčka a také granulky. Až do odchodu do nových rodin jsou také kojená od maminky. Jsou tlusťoučká a spokojená :)

 

VŠECH OSM ŠTĚŇÁTEK JE OBOUSTRANNĚ SLYŠÍCÍCH!! MÁME OBROVSKOU RADOST :)

 

 

ŠTĚŇÁTKA na přelomu listopad/prosinec 2017

 

Maminka našeho vrhu "B" je Agunka, dcerka naší Elunky a Spookieho, máme jí ve spoluvlastnictví, ale žije se svou paničkou v Liberci. Agunka je historicky první dalmatin s plotnou, který je v České republice, po splnění chovných podmínek DK ČR, úspěšně zbonitován a puštěn do chovu. Doporučení do chovu získala od významné dánské rozhodčí a chovatelky dalmatinů (CHS Curia), paní Charlotte Jenvall. Agu je velice příjemná fenka s výbornou povahou, zcela nekonfliktní, milující vše živé. Více o Agi se můžete dočíst v sekci Odchovy - Angel Wings "Agi". 

 

Otec štěňátek je sympatický a líbivý skoro čtyř letý pes se zajímavým rodokmenem žijící v Německu.  Ch.Orion‘s Belt - A Glory Diamond aka Sonic.

Průběh krytí byl bezproblémový, Agunka, byť bez zkušeností, jde ve šlépějích své maminky Elsy a nedělá s tím ofuky :). Od počátku se krásně stavěla a stihla v průběhu pohodového dne si i proběhnout zahradu, pohrát si s hračkami svého vyvoleného a především si užívala společné hry a námluvy :). Po krytí si oba „novomanželé“ užili i chvilku romantiky v omývání uší a tlamek :). Sonic je velice příjemný, jemný a galantní psík. Děkujeme Biance, majitelce Sonica za příjemné přijetí a stejně tak Gabče, majitelce naší Agunky, že cestu absolvovala a nebála se Agunce dopřát tohoto krásného ženicha, byť nežije „za rohem“ :). Moc se těšíme na štěňátka!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok 2016

Člověk míní a život mění..... moc jsme se těšili, ale příroda rozhodla jinak a štěňátka v naší CHS bohužel v letošním roce  nebudou, sonografické vyšetření březost Elunky nepotvrdilo. Moc si vážíme přízně našich zájemců na miminka z plánovaného vrhu B a za milá slova, která nám věnovali, ačkoli sami byli z nečekané a nepříjemné zprávy velice smutní. Všichni jste výborní lidé, moc ráda jsem vás poznala a věřím, že to vysněné štěňátko na vás někde čeká a budete spolu šťastní. Elunka se těší dobrému zdraví, osobní veterinární lékař neshledal nic co by mohlo nezabřeznutí způsobit a to je navzdory smutné situaci pozitivní zpráva, protože její zdraví je pro nás samozřejmě nejdůležitější. Příroda je mocná čarodějka a nám nepřísluší její rozhodnutí zpochybňovat.... 

 

PLÁNUJEME ŠTĚŇÁTKA NA PODZIM 2016!

Prioritou pro nás je najít výborné páníčky, kteří s námi budou udržovat trvalé a dobré vztahy a dají našim tečkovaným dětem v životě jen to nejlepší. Podmínkou není budoucí absolvování výstav či zařazení psa do chovu, ale hlavně zajištění láskyplného domova se stálým kontaktem s majiteli (štěně nedáme v žádném případě do kotce na zahradu). Budeme samozřejmě moc rádi, pokud se naše odchovy v budoucnosti alespoň občas ukáží světu na výstavě a ve všem více než rádi pomůžeme. Upřednostňujeme nezávaznou návštěvu a seznámení se nejen s námi, ale hlavně se samotnou maminkou Eluškou.

Otec štěňátek je krásný tří letý černě tečkovaný pes s velmi zajímavým rodokmenem, žijící v Holandsku. NL Ch. GWYNMOR GALLAGHER aka Gaelan, NL JCh. JW'13, NL Clubwinner'15. Krytí proběhlo ukázkově, Elunka byla i přes 10 hodin strávených v autě na cestě za ženichem dobře naladěná a výběrem ženicha nadšená. Je to naše bezproblémová a stále dobře naladěná holčička :). Gaelan splnil očekávání, je to velmi příjemný mladý muž, k nám i k Elunce byl galantní a kontaktní :). V chovatelské stanici Gwynmor jsme měli možnost poznat i Gaelanovu maminku a tedy babičku našeho vrhu B, nádhernou fenku Gwynmor Chiquitita aka Chess. Co jsme přijeli, kroutila se jako žížala a nosila nám hračky, stejně tak Elunky bratranec Elaridge Celtic Warrior aka Caio, který nešetřil zubatými úsměvy :). Uvítali jsme i možnost pomuchlovat se s Gaelanovým polobratrem, šesti týdenním Gwynmor Jheronimus aka Ianto. Velké díky patří chovatelům Rhys a Annemiek Morgans, kteří nám vytvořili úžasnou atmosféru a nemohli jsme si výlet do Holandska i díky nim užít více :). Web našeho budoucího tatínka je k nahládnutí zde http://www.gwynmor.nl/

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ROK 2014

Dne 17. 5. 2014 se narodil náš vrh A :). Porod začal ve 12:20 a máme pět krásných, zdravých štěňátek :). Největší štěňátko mělo porodní váhu 470 gramů! Elsa byla moc šikovná, vše zvládla sama, jen s naší malou pomocí a o štěňátka se ihned začala sama pečlivě starat :). Máme dva chlapečky a tři holčičky :).

První fotečky budeme postupně vkládat do alba na Rajčeti:
...... První týden (klik)
...... Druhý týden (klik)
...... Třetí týden (klik)
...... Čtvrtý týden (klik)
...... Pátý týden (klik)
...... Šestý týden (klik)
...... Sedmý týden (klik)
...... Osmý týden (klik)

Čtyři štěňátka jsou Baer +/+, páté štěňátko Baer +/-, všechna štěňátka již mají nové milující domovy. Jednostranně slyšící holčička zůstala ve své rodné chovatelské stanici. Ačkoli nikdy nezasáhne do chovu a nestane se tak nástupkyní své maminky, dokáže nám dát mnohem víc.

Všechna štěňátka jsou také plnochrupá a mají lemon free (po rodičích).

Dne 25. 6. 2015 podstoupil celý vrh "A" Aisha's Heritage u pana doktora Musila v Českém Brodě RTG dysplazie kyčelního i loketního kloubu, včetně oficiálního posudku. Máme obrovskou radost, všech pět "štěňátek" po Else a Spookiem má výsledek HD A a ED 0/0!!!

 

Máme založenou fotogalerii na ZONERAMA (klik), kde pravidelně doplňujeme všem pěti sourozencům profily z fotek od nás, nebo od majitelů. Budeme rádi, když společně s námi budete sledovat jak rostou, vyvíjejí se a jak si užívají život :)

 

 

 


Arrow to my heart "Ari", Awake my soul "Awa", Appetite for a life "Lola", Almond Dotted "Pongo", Angel Wings "Agi"

 

Už se nám to blíží... :)

Elsa se překlopila přes 50 den své březosti a pupek začíná rychleji narůstat, naše štěňátka jsou již plně vyvinuta, měří víc, než 10cm a již jsme měli štěstí, že jsme miminka v bříšku cítili jak se vrtí :).

Elinka si stále své těhotenství velmi užívá, cítí se výborně, má dobrou náladu, ráda chodí na procházky i spinká, nejvíc nadšená je ze změny svého stravování, nejen, že papá již 5x denně, ale krom svých granulek si přilepšuje i masíčkem, olejíčky a mléčnými výrobky, hlavně kozí a ovčí. Jako bonus samozřejmě i ovoce a zeleninu. Porodní bedýnka se jí moc líbí a již tam hezky spinká celou noc, akorát večery u televize tráví s námi na gauči, jelikož ještě více vyhledává naší společnost, tělesný kontakt a mazlení, než dříve :).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 55 den
 

 

Čekáme štěňátka!

V úterý večer jsme vyrazili na objednané sono k našemu panu doktorovi. Samozřejmě jak na trní, tedy vyjma Ely, která si v čekárně spokojeně lehla a skoro celé čekání prospala.

 

Elsa totiž neměla nejmenší důvod být nervózní, ona nepotřebuje žádnou moderní technologii, věděla od první chvíle, že si bude pod srdcem nosit štěňátka a dávala nám to svým chováním najevo celých těch dlouhých 26 dní :). Při sonu byla velmi hodná, ležela na stole na zádíčkách zcela uvolněně, což dopomohlo bezproblémovému odhalení miminek. Dle pana doktora mohou být staří 25 - 26 dní, což přesně odpovídá prvnímu krycímu dni, ostatně nedivím se, sama jsem si říkala, že pokud se zadařilo, tak hned na poprvé, když vezmu v potaz jak vesele, bezprostředně a zcela přirozeně krytí proběhlo i přes fakt, že Elsa byla úplný nováček ve světě "dospělých" :). Vhledem ke stáří jsou štěňátka prý pěkní obříci a všechna naprosto stejně velká. Daří se jim výborně a krásně se vyvíjejí :). Je to zázrak vidět přes sono jak jim bijí srdíčka :). Měla bych říct, že teď začíná Elince období rozmazlování, hýčkání a přilepšování, ale ruku na srdce, víc, než doteď už to snad ani nejde :D. Děkujeme všem za krásné gratulace a máme velkou radost, že se společně s námi těší i zájemci o naše miminka, jsou s námi stále v kontaktu a často jsou ještě nedočkavější, než my sami :). Jistě vybereme samé úžasné páníčky pro naše vymazlené prcky :).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Plánujeme štěňátka :)

V pátek 14. 3. 2014 jsme vyrazili "na výlet" do Tábora, kde na nás již čekal ženich Spookie. Jako správná hysterická psí máma jsem měla nastudováno od zkušenějších kamarádek chovatelek co se asi tak bude dít, jak fenky prvničky mohou reagovat apod. Měla jsem jasno v tom, že pokud si Elsa se Spookiem nepadnou do oka, tak nebudeme nic lámat přes koleno. Jsem zastáncem přirozeného krytí, dle mého pocitu jen z takového můžou vzniknout krásná a zdravá miminka :). Elsa, ale předčila všechna má očekávání, ze Spookieho byla nadšená od prvního okamžiku co ho spatřila! Jako bonus byla přítomná i její milovaná chovatelka Eva Lišková, což jí ještě přidalo na dobré náladě :). Pejskové si hráli, Elsa provokovala a vše mělo tak hladký a předpisový průběh, že mi spadl obrovský balvan ze srdce. Překrytí proběhlo v neděli, Ela už tušila co jí čeká, takže při parkování nedočkavě poskakovala v kufru auta, Spookie reagoval obdobně. Párečku nevadil ani prudký vichr a poprchávání. Poté jsme se přesunuli do tepla k Evě domů, kde si Elsa užila ještě čtyři kočky, které oňufňávala a viděla také po delší době svou maminku a celou smečku v CHS Od Bílé laně :). Nebyla by to Ela, aby se před nimi neprojela zády po zemi v bahně, takže jsme si domů odváželi čuníka :D. Eva jí jako správná "babička" vykrmila koláčem a obrovskou sušenou lopatkou a neopomněla jí připomenout jak moc krásná a šikovná je :D. Byl to moc krásný a úspěšný víkend a moc děkujeme Evě Liškové i Saše Kaményové za tak příjemnou společnost :)

 


Jedno krásné emotivní foto ze shledání pejska a jeho chovatelky :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Štěňata plánujeme na jaro 2014!!


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rok 2012

 

V letošním roce máme v plánu naší puntíkatou holčičku uchovnit a také absolvovat pár výstav. Výstavy obecně nejsou naší prioritou, ani nejoblíbenějším koníčkem, cítíme je jako možnost pár krát do roka vyrazit na výlet a setkat se s podobně "postiženými" přáteli a pokochat se pohledem na další krásné puntíkaté psy. Při té příležitosti uvítáme i posouzení a pokud možno pěkný posudek od odborníka a znalce plemene. Což se nám zatím daří dobře, vesměs všechny posudky, nehledě na celkové konečné umístění byly velice krásné, a naše holčička se jeví jako standardní představitel plemene, kterému není mnoho co vytknout. Elsa je oboustranně slyšící, má zrentgenované a oficiálně posouzené kyčle i lokty s nejlepším možným výsledkem a také zhotovený Lemon test s výsledkem negativní, čili Ela nepřenáší žlutou barvu. Celkově je to velice pěkná, dobře stavěná, typická fenka s krásnou hlavou a dokonalým pigmentem. Děkujeme našemu severskému otci i půvabné mamince za tak úžasný genetický potenciál pro naší holčičku. 


Pokud budeme v budoucnu plánovat štěňátka bylo by to pravděpodobně v roce 2013, či nejpozději 2014, k tomuto kroku nás povede hlavně její milá, veselá povaha, její neutuchající životní optimismus, láska ke všemu živému, naprostá absence agrese a negativismu ke svému okolí, nesporná energie a nadšení pro jakoukoli aktivitu, která jí je nabídnuta, jemná dušička, citlivost, až nadprůměrná mazlivost, vysoká inteligence a naprostá pozitivní energie, kterou ze sebe vyzařuje. Je to pes co umí rozdávat neskutečné množství lásky a vždy vám vyvolá úsměv na rtech. Byla by škoda se o takto úžasnou povahu nepodělit a nenadělit jí do vínku dalším generacím této skvělé dalmatinské linie. 

Otec štěňátek bude volen dle našeho nejlepšího vědomí i svědomí, bude to zdravý pes s vyhotoveným RTG DKK, blízce nepříbuzné linie, štěňátka budou mít nadstandardní servis, perfektní socializaci a do nových rodin budou odcházet vymazlená, kvalitně vykrmená, čipovaná, očkovaná a odčervená s vyhotoveným Baer testem a startovacím balíčkem. Doživotní chovatelský servis je samozřejmostí.

Těšíme se co nám budoucnost přinese, přejeme si hlavně velký kopec zdravíčka, protože to je v životě nejdůležitější a pokud se rozhodneme udělat z Elušky maminku, budeme i zde včas informovat. Zatím je naše holčička pořád ještě sama "štěňátko" a tak si ordinujeme hlavně hodně procházek, výletů, sportovních akcí a samé báječné psí aktivity, které jí zdravě podporují nejen fyzicky, ale i psychicky. Krásný rok 2012 všem!!!

 

 

Dnem 28. 4. 2012 je Delilah Elsa od Bílé Laně CHOVNOU FENOU
Bonitační kód A/23C/5

 

ela_karta_b.jpg
ela_oznameni.jpg
agi_x_sonic__kopie.jpg
vrh_b.jpg
dsc_3844.jpg
6_tydnu.jpg
8)55 den březosti.jpg
sono_8._4._14.jpg
1982199_10202635919091780_1602972777_n.j
litter_a__kopie.jpg
Bez názvu1.jpg
bottom of page